Zdravá výživa

///Zdravá výživa
Zdravá výživa 2020-05-23T11:27:13+00:00

Zdravé stravování je zcela nadčasovou, staletími prověřenou metodou na cestě k dosažení vysoké úrovně celkové zdravosti těla i ducha. Správná strava nám může pomoci dosáhnout vnitřní rovnováhy a pomáhá léčit naše neduhy jak po fyzické, tak i psychické stránce. Jde jen o to vystavit své tělo přísunu vhodného druhu energie, kterou následně samo od sebe využije pro vyřešení svých problémů.

Jak se v této problematice zorientovat? Pro úplný začátek je důležité soustředit se na nutriční kvalitu výživy. Nedostatečný obsah esenciálních makro a mikro živin ohrožuje zdraví a výkonnost všech, kteří se systematicky věnují sportovním aktivitám. Primární cíl u sportovců je dosažení odpovídající množství svalové hmoty a snížení tukové hmoty. Čím vyšší je poměr svalové hmoty versus tukové, tím vyšší je bazální metabolismus

Správná strava by měla zvrátit degeneraci těla, zpomalit proces stárnutí, přinášet energii a osvěžující pocit energie a vitality. Jde jen o to se vědomě rozhodnout, že se chceme cítit dobře a přizpůsobit tomu své životní návyky.

Nadměrná váha a nezdravý způsob stravování život zkracují. Chcete-li prožít život plni energie a zdraví, je nejvyšší čas na úpravu obsahu jídelníčku a životního stylu.

Máme dva lékaře, Pravou a levou nohu

– G.M.Trevelyan

Člověk neumírá, Člověk se zabíjí.

– L.A.Seneca

Zkuste to

Chcete cvičit a nevíte jak začít? Neváhejte a kontaktujte mě, prokonzultujeme Vaši situaci
a jistě najdeme vhodné řešení právě pro Vás.

Kontaktní formulář