Výkonnostní sport

///Výkonnostní sport
Výkonnostní sport 2020-05-23T11:26:10+00:00

Výkonnostnímu a posléze vrcholovému sportu – atletice jsem se věnovala přes 20 let.

Díky tomu mám bezprostřední zkušenosti s atletickou přípravou ve všech etapách sportovního tréninku – základního, specializovaného i vrcholového.

Každá etapa má svou systematiku, jejich zaměření a obsah se liší. Je nesmírně důležité respektovat stupeň vývoje trénovaných jedinců a postupně, systematicky je připravovat na náročnější formy tréninku a podávání výkonů v době, kdy sportovec fyzicky dozraje. U talentovaných dětí se dbá na průběh a obsah tréninkového procesu od začátku přípravy, aby byla zajištěna možnost plynule přejít na vrcholový trénink v momentě, kdy dosáhnou správného věku.

Počátek a délka jednotlivých tréninkových etap není u všech druhů sportu stejné. Závisí na specifických požadavcích sportovního odvětví, vhodném věku pro uvedení do vrcholové výkonnosti v daném sportu a individuálních atributech sportovců.

V atletickém oddíle PSK Olymp Praha se věnuji kategorii dorostu. Je mezi námi vítán každý, kdo má zájem s chutí trénovat, zlepšovat se, nechybí mu chuť závodit a má týmového ducha. Atletika totiž není jen o individuálních výkonech, ale i o soutěžích družstev a štafetách

Oddíl PSK Olymp Praha, sídlící v areálu centra sportu MV Olympu Praha, na okraji krásného královského parku Stromovka, nám zajišťuje výborné tréninkové podmínky. Budu ráda, když si zvolíte právě nás pro začátek vaší sportovní dráhy!

Zkuste to

Chcete cvičit a nevíte jak začít? Neváhejte a kontaktujte mě, prokonzultujeme Vaši situaci
a jistě najdeme vhodné řešení právě pro Vás.

Kontaktní formulář